Inzerce
DomůNovinky135. let SDH Slušovice. Půlkulaté výročí vzdalo hold obětavé práci hasičů

135. let SDH Slušovice. Půlkulaté výročí vzdalo hold obětavé práci hasičů

Slavnostní den u příležitosti 135. let SDH Slušovice připadl na první květnovou neděli. Dobrovolní hasiči si v tomto ohledu vybrali černého Petra, protože neděle byla zdaleka nejchladnějším dnem za poslední měsíc. Odolní už z povahy své role ovšem celý den organizačně zvládli a své půlkulaté výročí si užili s úsměvem a více než důstojně!

Po přivítání na hasičské zbrojnici následovalo seřazení. V mnohačlenném průvodu, spolu s hosty ze sousedních obcí okrsku, se potom hasiči přesunuli ke mši do kostela Narození sv. Jana Křtitele. Po mši pak spolu s hejtmanem Zlínského kraje Jiřím Čunkem a starostou Slušovic Petrem Hradeckým položili na slušovickém náměstí věnce k pomníku „Padlým a zemřelým vojínům ve světové válce“.

Odpoledne patřilo slavnostní schůzi v Nové sokolovně ve Slušovicích. Za příkladně obětavou práci byla hasičům i hasičkám předána řada čestných uznání a medailí. Hrdina a nestor slušovického sboru, pan Svatopluk Matůšů, obdržel od Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska dokonce významný řád sv. Floriána.

Venkovní program, ať už požární útok starších žáků, přípravky či ukázku výjezdové jednotky byli organizátoři nuceni z důvodu nepřízně počasí zrušit.

O to větší prostor se tím naskytl k dění uvnitř sokolovny.  Hasiči si mezi sebou předávali zkušenosti, za dětmi dorazil až z „Brdíkova“ balónkový klaun Brdík, byly pro ně připraveny ukázky zdravovědy a soutěže o ceny. Ty byly pak losovány v úvodu divadelního představení, pohádky starších žáků SDH Slušovice – Líný Kuba, holé neštěstí. Konec dobrý, všecko dobré. Skvělé divadlo jen završilo vydařený slavnostní den u příležitosti 135. let Sboru dobrovolných hasičů ve Slušovicích.

Hasiči blahopřejeme, přejeme hodně zdraví, štěstí, a hlavně, děkujeme za Vaši práci!

HLavní partneři