Inzerce
DomůNovinky5. Ročník turnaje mikroregionu Slušovicko přinesl radost hokejistů Slušovic i zklamání vyloučené...

5. Ročník turnaje mikroregionu Slušovicko přinesl radost hokejistů Slušovic i zklamání vyloučené Všeminy

5. ročník Hokejového turnaje Mikroregionu Slušovicko se uskutečnil v sobotu 23. března ve zlínské PSG Aréně. Jako herně nejkvalitnější, ale zároveň nejnapínavější a zcela jistě nejemotivnější jej ohodnotil organizátor turnaje z Nadačního fondu pro rozvoj a podporu Slušovic Antonín Novák. Vždyť jednotlivé zápasy byly letos až do posledních chvil neuvěřitelně vyrovnané a mnohé z nich musely rozhodovat i samostatné nájezdy.

Zároveň se však pořadatel musel poprvé vypořádat s velkou nepříjemností. Jak řekl portálu Horní Podřevnicko, nikdy nedoufal v krok, že bude muset z turnaje vyloučit nějakou obec pro nedodržení pravidel. Tato pravidla se určují a usnášejí po dohodě se zástupci všech zúčastněných obcí, se kterými se pořadatel pravidelně setkává minimálně půl roku před termínem turnaje. Co se na setkání dohodne, to musí na turnaji platit.

 CO SE VLASTNĚ NA 5. ROČNÍKU HOKEJOVÉHO TURNAJE MIKROREGIONU SLUŠOVICKO UDÁLO?

O vysvětlení celé situace kolem vyloučení týmu Všeminy a zároveň anulování výsledků jejích zápasů jsme požádali pořadatele a tvůrce celé myšlenky hokejového turnaje Antonína Nováka. Jeho vyjádření vám přinášíme bez redakční úpravy.

„Před samotným koncem turnaje hrály proti sobě týmy Kašavy a Všeminy, která vyhrála na nájezdy. Po zápase za mnou přišli zástupci Kašavy s tím, že celý turnaj chytá za tým Všeminy gólman, který je registrovaný hráč juniorské extraligy, pravidla však tyto starty mimo usnesených schválených výjimek nepovolují. Tuto smutnou skutečnost jsem jako pořadatel musel vyhodnotit velmi rychle a zároveň rozvážně. Bohužel jsem musel učinit tak, jak mi přikazují pravidla, a proto jsem byl nucen tým Všeminy vyloučit za start neoprávněného hráče a anulovat všechny jeho zápasy. Nyní se však naskýtají dva různé úhly pohledů:

1.) Tento registrovaný brankář nijak zvlášť nevynikal nad ostatními gólmany a jeho zákroky byly takříkajíc stejné jako u ostatních. Hráči Všeminy si vybojovali svým nasazením případný skvělý úspěch sami a pro mě se stali jedním z největších překvapení celé soutěže. Na druhou stranu mi mohli sdělit, nebo zavolat to, že tento hráč má registraci. Mohla se tak sezvat porada před samotným začátkem a tam se celá situace mohla vyřešit jinak (třeba že z důvodu nemoci odpadl brankář a museli povolat náhradu a podobně). Tyto situace se stávají a věřím, že by všichni soupeři pochopili a mohlo se hrát bez problémů. Toto je můj morální pohled na věc. Já osobně jako pořadatel, kdybych před turnajem tušil, že je tento hráč registrovaný, tak bych na tento problém tým upozornil a řešil bych ho. Brankáře ani hráče však nelustruji a kdo hraje nebo ne je plně na odpovědnost v samotných týmech.

2.) Protest, který Kašava dala byl podle sportovní stránky vůči pravidlům oprávněný a já musel na tomto základě Všeminu vyloučit. Mohla ale přijít již na začátku turnaje, a ne až na konci, zvlášť když věděla, že start tohoto hráče není v souladu s pravidly, myslím, že by se tak nestalo, pokud by vyhrála.

Kašavě však šlo o vítězství v celém turnaji a k tomu musela porazit Slušovice, které měly v tu chvíli prvenství jisté. Kašava tudíž taktizovala a Slušovice tak musely bojovat o první místo až do posledních vteřin, kdy půl minuty před koncem prohrávaly 2:1 a 14vteřin před koncem vyrovnal Matouš Huťťa na konečných 2:2. Situace se tak opakovala jako přes kopírák z loňského turnaje. V samostatných nájezdech zvítězily Slušovice, pomohly tak k celkovému druhému místu týmu z Březové, a Kašava se nakonec musela spokojit se třetím místem.

Já osobně za celých 5 let co jsem turnaj pořádal jsem větší nervák nezažil. Jsem vděčný za to, že jsem stál u zrodu populární akce, která nemá v České republice obdoby. Ale tímto i já jsem nucen z pracovních a časových důvodů ukončit mé působení v pořádání tohoto turnaje, který je hodně časově náročný a zpravidla se chystá rok dopředu. Jsem hrdý na hráče, jakým přístupen šli do utkání a s jakým nasazením bojovali pro svou obec za nejlepší výsledek. Musím poděkovat i všem kamarádům a sponzorům, kteří pomáhali s celou organizací a bez kterých by se turnaj neobešel. Věřím, že se najde pokračovatel, kterému bych rád svěřil pořádání této akce.“

HLavní partneři