Inzerce
DomůNovinkyAdventní Jarmark přilákal do Slušovic rekordní návštěvu

Adventní Jarmark přilákal do Slušovic rekordní návštěvu

Po propršeném pátku se v sobotu ve Slušovicích ochladilo a na obloze vysvitlo slunce. Jedna z podmínek, kterou organizátoři každoročního Adventního jarmarku Mikroregionu Slušovicko nemohou ovlivnit, tak vlastně vyšla na jedničku. Na návštěvě to bylo znát, lidé vzali tradičně skvěle připravenou akci útokem a Sokolská zahrada i sál Nové sokolovny byly chvílemi doslova v obležení.

Nutno dodat, že v obležení mírumilovném. Vánoční atmosféra, hlavní cíl pořadatelů z okolních obcí, tu byla cítit z každého koutu.  Na pódiu v sále sokolovny představily děti z mikroregionu adventními vystoupeními. Ani letos nechyběly nejmenší „vánoční hvězdičky“ ze slušovické mateřské školy Sluníčko, krojované děti z veselské Laštovjenky, žáci ze ZŠ v Neubuzi, či Mladí gajdoši z Kašavy. V programu se letos objevily i děti z Březové, které akci obohatily vánočním vystoupením s flétnami.

Venku na sokolské zahradě fronta na vyhlášenou zabijačku nebrala konce, ale na všechny se dostalo. „V den adventního jarmarku ve Slušovicích už několik let nevaříme a jdeme si sem nakoupit zabíjačku. Je vždy vynikající. Navíc v čase pečení a vánočních příprav doma ušetřím čas,“ řekla portálu Horní Podřevnicko návštěvnice, která sem rok co rok jezdí z Vizovic. „Mohu říci že odhadem sedmdesát procent neuvěřitelného množství vydané zabíjačky, si návštěvníci Adventního jarmarku Mikroregionu Slušovicko berou do vlastních nádob a domů“ potvrdil řezník a kuchař, místostarosta Ostraty Arnošt Horák, který se s celým týmem zástupců obcí podílí na akci každý rok.

HLavní partneři