Inzerce
DomůSlušoviceAdventní jarmark Mikroregionu Slušovicko. Nepřízeň počasí neměla na parádní průběh vliv

Adventní jarmark Mikroregionu Slušovicko. Nepřízeň počasí neměla na parádní průběh vliv

Foto-video

Nemilosrdná byla předpověď počasí na sobotní Adventní jarmark mikroregionu Slušovicko. Od rána bylo mlhavo a zataženo, kolem desáté pak sokolskou zahradu, hlavní prostor prodejního jarmarku, začal zkrápět studený déšť. Jenže sobota ukázala, že i doslova škaredé počasí nemusí akci podobného charakteru zmařit. Adventní jarmark totiž dopadl nad očekávání skvěle a návštěvnost byla jedna z největších v historii. Muselo se ovšem sejít několik dobrých faktorů. 

Tím prvním je bezprecedentní připravenost i akceschopnost organizátorů Mikroregionu Slušovicko, sdružení obcí Slušovic, Hvozdné, Podkopné Lhoty, Veselé, Neubuzi, Trnavy, Všeminy, Březové, Ostraty, Hrobic, Kašavy a Dešné. Nejenže do příprav v předešlém období dali všechno, ale při nepřízni počasí byli schopni stany zakrýt podstatnou část sokolské zahrady, oblíbených výdejních pultů se zabijačkou a vlastně celé posezení pro návštěvníky. Ti ve zbytku prostoru použili deštníky a rozhodně se nenechali zahanbit, přišli ve velkém počtu a ze všech okolních obcí. Po tříleté pauze způsobené omezeními veřejných akcí, vytvořili sami návštěvníci na jarmarku přátelskou předvánoční atmosféru. 

Tradiční ozdobou vnitřního programu v Nové Sokolovně byly vánoční vystoupení dětí z regionu. Letos se v průběhu dopoledne na pódiu vystřídaly děti z Mateřské školy Sluníčko uníčko Slušovice (video níže), Základní školy ve Slušovicích, děti z malotřídky v Neubuzi (video níže) i školáci z Všeminy. Venku se o hudební program postarali Mladá dechovka z Kašavy a Gajdoš Petr Sovják. ​

HLavní partneři