Inzerce
DomůHvozdnáDegustace Ivo Pešat speciál 2017. Velký svět vína opět ve Hvozdné

Degustace Ivo Pešat speciál 2017. Velký svět vína opět ve Hvozdné

Opět po roce měli milovníci vín možnost zavítat na velkolepou degustaci světových vín, kterou pořádala ve středu 18. října v divadle ve Hvozdné zlínská společnost PINOT s.r.o., známá v okolí spíše pod názvem Vinotéka u Pešatů.

V pořadí již 4. ročník této akce byl plný zajímavých vzorků vín (celkem 131), ze 24 vinařství sedmi zemí světa. Každý host při vstupu obdržel degustační skleničku a karnet (blok se seznamem vín). V sále divadla bylo připraveno celkem 12 vinných stolků, u nichž odborný personál prezentoval pokaždé jiné skvosty a dokázal zodpovědět veškeré dotazy. Projít celou nabídku bylo nejen časově náročné, ale dle vyjádření hostů nebylo vůbec jednoduché i soustředit se na tolik odrůd, úrovní kvalit a stylů.

Kromě speciální kolekce moravských vín, zde návštěvníci mohli ochutnat francouzské sekty, pravé Champagne, vybraná tichá vína z Francie, Německa, Nového Zélandu, Jižní Afriky a na závěr portská vína z Portugalska i tokajská vína z Maďarska. Cenové rozpětí chutnaných vzorků se pohybovalo v rozmezí od 185 do 3 550 Kč za láhev. nejstarším vínem bylo Coteaux du Layon 1997 z francouzského vinařství Moulin Touchais.

Dle zdařilého průběhu degustace i celkové spokojenosti hostů bylo zřejmé, že si zde každý milovník vína musel najít alespoň jednoho favorita ke zpříjemnění nadcházejících dlouhých zimních večerů. 

HLavní partneři