Inzerce
DomůNovinkyFestival Bundy Zelený v Zádveřicích pomohl zlínské onkologii částkou přesahující 250 000

Festival Bundy Zelený v Zádveřicích pomohl zlínské onkologii částkou přesahující 250 000

Rekordní částku 253 000 korun přinesl zlínskému onkocentru III. ročník charitativního festivalu Bundy Zelený. Hlavním cílem festivalu je pomoc pacientům Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Organizátoři pracovali bez nároku na odměnu, Vojta Nedvěd vzpomínal na zesnulého otce.

Hvězdné obsazení i pozdrav Františku Nedvědovi do nebe

Fanoušci country si užívali příjemnou atmosféru festivalu Bundy zelený od pátečního večera až do sobotní půlnoci již tradičně v Zádveřicích u Zlína. Organizátorům se podařilo zajistit hvězdné obsazení od Malina Brothers přes Vojtu Kiďáka Tomáška, Honzu Vančuru až po úžasného Vojtu Nedvěda. Ten velmi emotivně zavzpomínal na svého nedávno zesnulého otce Františka Nedvěda. V samém závěru festivalu si všichni účastníci společně zazpívali ty nejznámější hity slavného písničkáře a společně mu poslali pozdrav do hudebního nebe.

Výtěžek pomůže zvýšení komfortu pacientů zlínského onkocentra

„I když je pro nás finančně velmi náročné zajistit festival po programové stránce, protože musí být stále dotován, jeho hlavní smysl – pomoc pacientům Komplexního onkologického centra KNTB – se nám opět podařilo splnit. Zlínskou onkologii podpoříme v historii festivalu rekordní částkou ve výši 253 tisíc korun,“ řekl Mirek Duroň, hlavní organizátor festivalu.

Tyto finance budou v rámci projektu Pomáháme onkologii použity na zvýšení komfortu pacientů, kteří prožívají nelehké období svého života.

Podle Mirka Duroně se tak vysoké částky podařilo dosáhnout díky finančním darům dlouhodobých partnerů, velmi atraktivní tombole od sponzorů, ale především úžasné partě lidí. „Ti zabezpečovali celý průběh festivalu, včetně zajištění veškerého prodeje jídla a pití v několika stáncích, bez jakéhokoliv nároku na odměnu,“ dodal Duroň.

„Vzhledem k tomu, že na onkologii nikdy nebude dostatek peněz, jsme všichni velmi rádi za letošní úspěšný ročník. A jsme samozřejmě připraveni dále pomáhat,“ doplnil Marek Šikula, jeden ze zakladatelů projektu Pomáháme onkologii a spoluorganizátor akce.

Věříme, že partnerů ještě přibude

„Společně bychom si přáli, aby se k nám v dalších ročnících připojilo ještě více firem Zlínského kraje a pomohly nám tento již tradiční festival uspořádat. Zároveň děkujeme podpoře Zlínského kraje, který je také partnerem festivalu,“ uzavřeli shodně oba pořadatelé.

Čtěte také

II. ročník Country festivalu Bundy zelený přispěl na zlínskou onkologii téměř čtvrt milionem. (12.8.2019)

Country festival Bundy zelený přinesl projektu Pomáháme onkologii více než sto tisíc korun. (13.8.2018)

HLavní partneři