Inzerce

Daniel Skála – Cimbál jak ho neznáme

Daniel Skála – Cimbál jak ho neznáme02čvc19:3021:00Typ událostiKoncert vážné hudbyZámek Vizovice, Palackého Nám. 376, 763 12 Vizovice19:30 - 21:00

podrobnosti o události

Dům kultury a Kruh přátel hudby Vizovice Vás srdečně zvou 2. července 2021 v 19:30 na koncert 54. Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby do Reprezentačního sálu Státního zámku Vizovice. Vystoupí Daniel Skála – Cimbál jak ho neznáme. 

cimbalista, skladatel a improvizátor

Daniel Skála (1981) studoval hru na cimbál na Lisztově akademii v Budapešti, hudební kompozici na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a sbormistrovství na Ostravské univerzitě. Na téže škole pak dokončil doktorská studia v oboru hudební teorie a pedagogika.

Jako cimbalista získal mnoho ocenění na interpretačních soutěžích u nás i v zahraničí, má za sebou rovněž řadu vystoupení na různých evropských i světových pódiích, za všechny jmenujme např. festival La Bienale v Benátkách, operní festival v Bregenzu, nebo koncert v newyorské Carnegie Hall. Pravidelně spolupracuje s předními světovými umělci i orchestry. Mezi jeho největší skladatelské počiny patří Koncert pro cimbál a komorní orchestrMiniatury pro cimbál a klarinet nebo duet Cimbálové rozepře. V roce 2015 premiéroval  celovečerní duchovní kantátu Všechen ten čas, v roce 2017 měla premiéru jeho vokální série Láskyplné madrigaly, o rok později pak například orchestrální skladba Vrstvení. V posledních letech se také intenzivně zabývá kompozičními způsoby řízené aleatoriky a konceptuální programovosti. Na tomto základě vznikly také celovečerní projekty SněníRozhovory, nebo neopera Červený nos.

více

místo konání

Zámek Vizovice

Palackého Nám. 376, 763 12 Vizovice