Inzerce

Den architektury ve Vizovicích

Den architektury ve Vizovicíchso03říj10:30so15:00Vizovice, areál firmy KOMA MODULAR10:30 - 15:00

podrobnosti o události

Zveme vás na Den architektury ve Vizovicích! ?

Jsme generálním partnerem jubilejního 10. ročníku, který je zaměřen na sociální témata a ekologii. ♻️ Dané oblasti nám jsou velmi blízké, a proto se i tentokrát můžete těšit na zajímavý program v areálu naší společnosti. ??

PROGRAM ☑️

Náš areál se rozšiřuje o novou stavbu Vývojového inovačního centra modularity. Stejně jako u českého EXPO pavilonu 2015 a zaměstnanecké jídelny se šatnami, stojí za architektonickým návrhem novostavby autoři Chybik + Kristof Architects & Urban Designers, kteří nás jejich díly provedou.

Pro budoucí budovu výzkumného centra vyvinuli nový revoluční systém, umožňující osvobození od striktně pravoúhlého schématu. Budova se stane prototypem nového systému, jenž bude možno využít a upravit pro různé účely. Navrhovaná budova obsahuje jeden hlavní kontinuální prostor s kapacitou přibližně 12 pracovních míst navržený tak, aby v něm našli své místo stálí i externí spolupracovníci z České republiky a ze světa. Sdílený open space odráží poslední vývoj pracovního prostředí a proměňujících se požadavků projektantů a vývojářů naší firmy. Vývojové a inovační centrum modularity nebude fungovat pouze v rámci vývoje nových modulárních systémů, ale bude zde i Škola modularity, kde bude docházet ke sdílení i s jinými obory, v nichž se pracuje s modularitou.

Součástí prohlídky bude i samotný pavilon EXPO, s úpravou interiéru od Olgoj Chorchoj studio, kteří změnili výstavní prostory na účely administrativní budovy, jež nyní tvoří naše nové sídlo. V pavilonu jsou i umělecká díla od Lukáše Rittsteina a Báry Šlapetové.
Pavilon sbírá mnohá ocenění i v současnosti. V roce 2018 získal nejvyšší ceny v soutěžích Stavba roku Zlínského kraje, Grand Prix architekta Pavla Nováka a Nejatraktivnější pracovní prostředí, CBRE. Samotné architektonické studio Chybik+Kristof bylo v roce 2019 oceněno mezinárodní cenou Design Vanguard 2019.

Zájemci si budou moci prohlédnout i naše výrobní prostory a vidět tak, jak se vyrábí modulární objekty.

DOPRAVA ☑️

Využijte zdarma autobusovou dopravu ze Zlína do Vizovic a zpět. Den architektury ve Vizovicích bude probíhat do 15.00 hod.

Sraz: Sobota 3. 10. v 10.00 hod. odjezd autobusu (zdarma), Náměstí Práce, u tržnice, Zlín nebo v 10.30 hod. zahájení akce přímo ve Vizovicích, Říčanská 1191.

Těšíme se na vaši návštěvu, vzájemnou inspiraci a diskuzi. ?

Zjistěte více. ▶️ www.denarchitektury.cz

Pořadatelé akce – KOMA a Den Architektury

více

místo konání

Vizovice, areál firmy KOMA MODULAR