Inzerce

Novoroční koncert - Czech Brass

Novoroční koncert - Czech Brass06led19:0021:00Typ událostiKoncertDům kultury Vizovice, Velký sál, Masarykovo nám. 1007, 763 12 Vizovice19:00 - 21:00

podrobnosti o události

Dům kultury Vizovice Vás srdečně zve 6. 1. 2023 v 19 hodin na koncert žesťového souboru CZECH BRASS.  Všichni členové souboru jsou špičkový muzikanti, hudební veřejností velice ceněni. Působí nejen jako orchestrální hráči, ale mají na svém kontě i bohatou sólovou a komorní činnost. Někteří jsou i pedagogové pražské Akademie múzických umění.

Interpreti:
Marek Zvolánek, Stanislav Masaryk, Ondřej Jurčeka – trubky
Lukáš Moťka, Stanislav Penk – pozouny
Pavel Debef – bastrombón
Karel Malimánek – tuba

Předprodej vstupenek v papírnictví Betty a Turistickém informačním centru za 350 Kč, na místě za 400 Kč. 

Koupit vstupenky online

Czech Brass

Žesťový soubor Czech Brass byl založen již v roce 1991, tehdy nadšenými studenty Pražské konzervatoře. Původně šlo o žesťové kvinteto, které se s našimi postupujícími hudebními nároky rozrostlo o další dva nástroje. Hlavní myšlenkou tohoto rozhodnutí bylo seskupit špičkové hráče a využít jejich kvalit. Ruku v ruce s tím začalo i rozšíření jejich repertoáru o hudbu, kterou do té doby zatím nehráli. Z tohoto důvodu vystupují na větších koncertech posíleni o kytaru a dva hráče na perkusní nástroje. Dnes můžou v podstatě splnit veškerá přání pořadatelů. Soubor Czech Brass má široký interpretační záběr. V jeho podání zaznívají skladby od renesance, přes baroko, klasicismus, romantismus až k jazzu popu, funky a filmové hudbě. Významnou měrou se zde uplatňuje i interpretace autorské hudby. Ve spolupráci s Českým rozhlasem soubor vytváří projekty nahrávek soudobé hudby, kterou komponují přední současní autoři, jak se říká tzv. na míru. V roce 2013 napsal pro soubor Czech Brass skladbu český skladatel Juraj Filas, světoznámý autor komponující často pro žesťové nástroje. Všichni členové souboru jsou lidé na svých místech. Každý ve svém profesním životě je hudební veřejností velice ceněn. Působí nejen jako orchestrální hráči, ale mají na svém kontě i bohatou sólovou a komorní činnost. Někteří jsou i pedagogové pražské Akademie múzických umění.

www.dalartis.cz

více

místo konání

Dům kultury Vizovice, Velký sál

Masarykovo nám. 1007, 763 12 Vizovice