Inzerce

Vlčkovská lávka 2021

Vlčkovská lávka 2021so31čvc14:00so18:00Typ událostiAkce pro celou rodinuKoliba Vlčková, Vlčková 162, 763 19 Vlčková14:00 - 18:00

podrobnosti o události

Tradiční akcí v obci Vlčková je soutěž v přejezdu nad hladinou místního rybníka na jízdním kole – „Vlčkovská lávka“. Lávku dlouhou 36 m a širokou pouhých 25 cm, postavenou místními dobrovolníky, se snaží zdolat závodníci všech věkových kategorií.

Po prezentaci všech závodníků se vylosuje pořadí, v jakém budou účastníci vjíždět na lávku, zlověstně se houpající nad hladinou. A závod může začít. Závodníci jeden po druhém najíždějí na vratkou lávku za ovací četných diváků, které případný pád jezdce do vody vždycky pobaví.

Obrovskou úlohu ale při této soutěži sehrávají také rozhodčí. Jelikož se nehodnotí pouze ujetá vzdálenost, ale také kostým a celkový umělecký dojem z jízdy, není rozhodování o vítězi jednoduchou záležitostí. Po odjetí závodu nastává vyhlášení výsledků a předání cen nejlepším.

Soutěž je pak ukončena společným skokem všech účastníků i organizátorů z lávky do vody za doprovodu hymny soutěže (Jízda od skupiny Turbo). Probíhá také doprovodný program, soutěž pro diváky aj.. Den končí taneční zábavou.

více

místo konání

Koliba Vlčková

Vlčková 162, 763 19 Vlčková