Inzerce
DomůNovinkyNa 6. Lhotské pětadvacítce zvítězil Tomáš Strnka. Nově na třech okruzích

Na 6. Lhotské pětadvacítce zvítězil Tomáš Strnka. Nově na třech okruzích

Když se řekne Kopná a závody, všem se vybaví populární rallysprint, který letos oslavil čtvrtstoletí své existence, a také Mikuláš Rally, která pravidelně v prosinci ukončuje rallyovou sezonu v Česku. Pořadatelé z rodinného klanu Minaříků jsou ale neméně činní také v cyklistice – již několik let Podkopná Lhota hostí downhillový seriál WBS Woodbike Series a také terénní závod horských kol. A právě čas druhého jmenovaného podniku nastal v neděli 22. září, konal se už šestý ročník Lhotské pětadvacítky.

Trasa závodu vedla tradičně po šotolinových cestách a stezkách severně od Podkopné Lhoty, účastníci si užili stejně jako v minulých letech náročný výškový profil. „Oproti předešlým ročníkům jsme museli změnit trať, letos se jely nově tři okruhy o délce 8600 metrů,“ řekl Josef Minařík, ředitel Lhotské pětadvacítky. „Důvodem je hlavně stav některých stezek a lesních cest, které jsou aktuálně poškozené těžbou dřeva. Proto jsme přistoupili ke zkrácené verzi dřívější trati a jeli jsme po vzoru světového poháru MTB na více okruhů. Na své si tímto přišli hlavně diváci, kteří byli s jezdci více v kontaktu“. My jen dodáme, že změny závodu prospěly a dodaly na atraktivitě. Účast známého komentátora Jirky „Haffa“ Haferníka pak obstarala dokonalou závodní atmosféru.

„Letos nám konečně vyšlo i počasí, Lhotská pětadvacítka je jistě dobrou propagací jak tohoto sportu, tak i našeho regionu. Děkuji všem, velkým i malým sportovcům za účast, zároveň chci poděkovat za podporu této akce firmám Fagus, Mitas a Penzionu Kopná,“ dodal Minařík.

Výsledky 6. ročník Fagus Bike Kopná Lhostká 25ka 2019: Juniořijuniorkymladší žácimuži 1muži 2muži 3muži 4předžácipřípravka 1přípravka 2 , starší žáciženy 1

HLavní partneři