Inzerce
DomůVizoviceNaplněné čtvrtstoletí Zelenáčovy šopy odvyprávěl ve Vizovicích Martin „Čurda“ Juřík

Naplněné čtvrtstoletí Zelenáčovy šopy odvyprávěl ve Vizovicích Martin „Čurda“ Juřík

Fotoreportáž z Hudebního klubu Čendy Imrýška v Domu kultury ve Vizovicích

Martin Juřík není obyčejný hospodský.  Z jednoho z nejstarších domů na Dlouhé ulici ve Zlíně vybudoval v průběhu 25 let nevšední hospůdku pivních speciálů, těch nejlepších whisky a rumů a hudební i divadelní klub. Fanoušci živé muziky si už po mnoho let zvykli očekávat vydání programu koncertů připravovaných v „Šopce“.

Host na prvním místě

V Hudebním klubu Čendy Imrýška promluvil nejen o neuvěřitelné plejádě muzikantů ze světa folku, bluegrass, jazzu, blues a mnoha dalších žánrů, kteří v jeho podniku vystoupili, ale také třeba o vzniku jeho přezdívky. Doslova vyznáním pak byla jeho slova o vztahu k hostům. Přestože je podnik jeho logickým zdrojem obživy, jako prvořadý vždy považoval dobrý pocit zákazníka. „Jako cíl vždy vidím člověka, který si tam někde sedne, položí před sebe třeba dobrého panáka a zažije něco hezkého, prožije si neobvyklou chvíli klidu, v hezkém prostředí, sám se sebou či s přáteli.“

Zelenáčova šopa, genius loci i bájný Fénix

O tom že má Zelenáčova Šopa svůj genius loci hovořila v závěru i jedna z návštěvnic čtvrtečního setkání v Kavárně Domu kultury ve Vizovicích. „Většina lidí, kteří kdy podnik navštívili či pravidelně navštěvují, ví, že Martin „šopce“ dokázal vtisknout neuvěřitelného ducha místa. Jeho další úžasnou vlastností je nezměrná houževnatost, v horších časech a různých krizích vždy povstane jako bájný Fénix z popela, aby se v následujícím čase posunul na další metu.“ O tom nakonec možná svědčí fakt, že se letos v „postkovidovém roce“ pustil do velké rekonstrukce hospůdky-hudebního klubu.

Do dvouhodinového pořadu, ve kterém nebyla nebyla chvilička prostoru pro nudu, pozval Martin i své kolegy, muzikanty z kapely Podjezd – nálada večera tak byla dokonalá.

Čtěte také

HLavní partneři

X