Inzerce
DomůNovinkyORIZARO, ORIentační ZÁvod ROdin zaplnil vizovský „Háj“ pohádkovými bytostmi

ORIZARO, ORIentační ZÁvod ROdin zaplnil vizovský „Háj“ pohádkovými bytostmi

Vizovjané, kteří v sobotu ráno venčili své čtyřnohé mazlíčky v lese Háji, se zaujetím pozorovali nezvyklý pohyb pracovníků stavících kulisy a vázajících lana. Již od předchozího večera se totiž v malebné vizovské části připravoval ORIentační ZÁvod ROdin – ORIZARO.

V sobotu 25. května se počasí po deštivém týdnu umoudřilo a dopřálo dětem a rodičům užít si zábavné dopoledne v pohádkovém lese. Trať závodu umístili organizátoři akce, DDM Zvonek Vizovice a TOM Čižici Vizovice, zpět do prostor lesa Háje nad fotbalovým stadionem. Zde se akce kvůli těžbě dřeva několik let nekonala a byla přesunuta do zámeckého parku.

Závod odstartoval v 9 hodin. Celkem lesem prošlo 36 rodinných družstev, na které čekalo 11 kontrol s pohádkovými bytostmi. U těch děti postupně sbíraly razítka za splněné úkoly. S trpaslíky od Sněhurky hledaly zlato, o které je následně připravili loupežníci, u Pepka námořníka si zacvičili nejen děti, ale i tatínci, dále zkrotily draka, napily se kouzelného lektvaru u Asterixe a Obelixe, nebo např. přenášely uhlí v Čertově dole.

V nejrychlejším čase kontrolami prošly Kateřina Halová a Eliška Mojžíšová, které vyhrály poukaz na pizzu do Radniční restaurace Zádveřice a hru Podmořský svět. Další hodnotné ceny získali Čechovi a Pšenčíkovi.

Gratulujeme vítězům a věříme, že si pohádkové dopoledne užili děti i dospělí. Děkujeme také všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizaci a programu akce, rodinám: Šolcových, Holíkových, Vítkových, Lorencových, Skalkových, dále externistům DDM a dětem z kroužků, kteří nám pravidelně pomáhají na všech akcích.

HLavní partneři