Inzerce
DomůNovinkyPo prvních dostizích…..

Po prvních dostizích…..

Tropické vedro provázelo první cvalový dostihový den. To se podepsalo nejen na návštěvnosti (i když jsme obdivovali diváky, kteří dobrovolně vyměnili slušovickou Afriku za lákavý pobyt u vody), ale především na stavu dráhy. Přesto, že jsme denně od Českého derby v noci dráhu kropili, v posledních třech dnech pak celou noc, výsledek nás příliš neuspokojil. Ještě v 8 hodin ráno byla dráha přijatelná, slunce a jílový podklad spolehlivě zapracoval. Je však třeba říci, že ne vše, co se jevilo jako oblak prachu za běžícími koňmi, však byla „betonová“ dráha. V uplynulých dnech jsme navezli na dráhu 80 tun písku a 4 tuny ornice s kompostem, abychom podklad alespoň trochu vylehčili.
Vedro však poznamenalo také kondici koní a jezdců. Na druhé straně je však potěšitelné, že jsme nezaznamenali zásadní zhoršení zdravotního stavu jedněch i druhých, snažili jsme se také zajistit dostatek vody pro ochlazení koní, včetně hasičské cisterny navíc u sprchového boxu pro koně.
Zvláštní poděkování pak zaslouží dostihová komise, která v úmorném vedru, které panovalo na věži, musela chtě nechtě plnit svou úlohu. Ani velká zásoba chlazených minerálek v ledničce a běžící ventilátory to nijak nevylepšily.
Potěšitelné bylo, že sázející zase po dlouhé době mohli sázet kurzové sázky. Pokud se splní náš předpoklad, kurzové sázky již budou trvalou součástí našeho závodiště. Přínosem pak byla dvě nová sběrná místa – jedno pod cílovou věží a druhé hned vedle paddocku.
Věříme, že příští dostihy (o termínu jednáme) proběhnou v přijatelnějších podmínkách.
Jsme si vědomi, že čtvrteční dostihy nebyly dokonalé. Přece jen však, ač to není našim zvykem, musíme konstatovat: dělali jsme, co jsme mohli. Ať se s tím ostatní smíří nebo ne.
Po ukončení sezóny máme naplánovánu radikální úpravu trávníku, především jeho srovnání, navezení vrstvy humusu a dosetí doporučeným druhem osiva, abychom mohli v příštím roce pořádat dostihy na podkladě, který vyhoví náročnějším požadavkům. Dlouhá doba, po kterou byl trávník jen minimálně udržován se již začíná naplno projevovat. Věříme, že vrtkavé počasí nám k tomu dopřeje čas i podmínky.

Videozáznam:

  1. Cena hejtmana Zlínského kraje
  2. Cena Music clubu SUD Slušovice

HLavní partneři