Inzerce
DomůTrnavaTáboroví skřítci ze Slušovic našli poklad v Rekreačním středisku Trnava

Táboroví skřítci ze Slušovic našli poklad v Rekreačním středisku Trnava

„Asociace sportu pro všechny“ (ASPV) Slušovice letos pořádá letní tábor nově v Rekreačním středisku v Trnavě. Vydali jsme se s reportážní technikou do tohoto nádherného areálu na úpatí Hostýnských vrchů, abychom zjistili, jak se dětem v přírodě mezi lesy a loukami táboří.

„Poklad jsme našli hned po příjezdu do Trnavy. Není jím nic jiného, než skvělé zázemí zdejšího rekreačního areálu. Děti zde mají vše, co potřebují,“ vítá nás Lýdie Staroveská, vedoucí tábora s názvem Skřítek a jeho poklady. „I rodičům, kteří sem v sobotu své ratolesti přivezli, se například ubytování velice líbilo,“ vyjádřila spokojenost nad volbou místa konání paní Staroveská, které se na táboře neřekne jinak, než „Išiška Poměnka“. I jiní vedoucí mají své přezdívky v duchu tématu letošního tábora, a tak tu potkáte Květohlávka Lopušáka, Zdravošlápka či Bubu Pařízka…

Děti jsme zastihli akorát při dovádění v bazénu a na přilehlé sluneční „Sluneční terase“ s venkovními sprchami. „Program aktivit samozřejmě přizpůsobujeme současným horkům“, říká další dlouholetá vedoucí z ASPV Slušovice, Květa Henzelýová – na táboře zvaná Květohlávek Lopušák. „Velice zdařilý byl například včerejší večer, který jsme už v příjemných teplotách trávili pod umělým osvětlením nádherného víceúčelového hřiště,“ pochvaluje si kvalitní zázemí Rekreačního střediska Trnava.

Když se rozhlédneme kolem, dětem tu opravdu nic nechybí – prostory jsou krásně upravené, ubytovací chaty prostorné, všechny po rekonstrukci, stejně jako klimatizované prostory hlavní budovy rekreačního areálu s moderním restauračním zařízením (více o středisku na www.rstrnava.cz).

U bazénu jsme však naši reportáž neskončili. Vypravili jsme se s houfem čtyřiceti skřítků do přilehlého lesa, abychom zdokumentovali jejich odpolední soutěž v rýžování zlata. Především pro menší musela být lesní disciplína kouzelným zážitkem. Oč bylo v současném extrémním suchu v jednom z přítoků Trnávky méně vody, o to tam bylo více zlata. Děti si tak z odpoledního soutěžení nesly pytlíky plné zlatých valounků… 

HLavní partneři