Inzerce
DomůNovinkyROZHOVOR: Letem z ledna do září aneb Co nového ve vizovickém Voňavém...

ROZHOVOR: Letem z ledna do září aneb Co nového ve vizovickém Voňavém Špajzu

VOŇAVÝ ŠPAJZ Obchod na náměstí ve Vizovicích, který Vás přesvědčí, že zdravé jídlo chutná nejlíp.

Hned tři roční období přeběhla od naší poslední pracovní návštěvy, od posledního rozhovoru z Voňavého Špajzu. Majitelka obchodu, ale především neochvějná podporovatelka kvalitních potravin a ingrediencí, Zuzana Trnečková si nás už tehdy rezervovala na podzim! Prý bude mít zase hodně co říct. A tak jsme znova tu!

Naposled jsme si spolu povídali v lednu a končili jsme slibem velkých novinek. Podařilo se?

Podařilo. Slíbili jsme domácí džemy a povidla a máme plnou polici, v nové lednici jsou nejen paštiky, ale i klobásy a anglická nebo farmářské máslo a vajíčka od šťastných slepic. A také v nových regálech je z čeho vybírat.  Přidali jsme třeba některé mouky i bio kvalitě, rozšířil se sortiment čajů porcovaných i sypaných, přibyly nové příchutě ovocných i bylinkových sirupů. Vrátily se čokolády s lyofilizovaným ovocem, které mají znovu velký úspěch.

To určitě nejsou všechny novinky!

Nejsou. Hledáme další výrobce s nápadem a je skvělé, že si přesně takoví nacházejí nás. Tak se v obchůdku objevila Bujónka, dochucovací pasty do polévek a omáček. Nebo výrobky z arónie od pan Janhuby, který se nebojí jít proti proudu a vyrábí své „skorosirupy“ a speciální džemy bez cukru. Za vyzkoušení stojí také kakao a čokoláda z čokoládovny v Troubelicích nebo Valašské frgály z Horní Bečvy.

Vypadá to, že jste se na jaře a v létě v obchůdku nenudili…

Právě naopak. Jaro a léto jsou také sezónou kozích sýrů a zmrzliny. Té jsme letos prodali skoro čtyřicet kilo a ještě určitě přidáme. Sýrů nám také přibylo, vedle stále oblíbených čerstvých a nakládaných máme i camembert a mladý kozí sýr, který zrál tři měsíce. Kromě kozích sýrů máme i větší výběr sýrů kravských, k čerstvým z Javorníku jsme přidali zrající sýry z rodinné farmy Němcových. Ti nám vozí také čerstvou syrovátku a kysané podmáslí. Na své si tak přišli nejen stálí zákazníci, ale i turisté, kteří se celé léto moc rádi v obchůdku zastavovali.

V sobotu jsme se potkali na předávání ocenění Perla Zínska. Je třeba takové ocenění důvodem, proč mít výrobek v obchodě?

Mohl by to být jeden z důvodů, u nás je to zatím naopak. Lahůdky, které máme v obchodě, postupně získávají jedno ocenění za druhým. Od soboty jsou oficiálně „perlami“ kozí mléko a jahodové jogurtové mléko, potkali jsme se tam také s klobásou od Singerů, které letos získala titul Regionální potravina nebo s Hraškou, která má stejné ocenění. V Moravskoslezském kraji mají medaili taky vrtulky od Fajne pasty nebo Bezový sirup od pana Janhuby.

Je tady podzim, pomalu se blíží Vánoce, budou novinky? Nějaké překvapení?

Překvapení určitě budou, tentokrát je nebudeme prozrazovat dopředu, ať se máte na co těšit!

HLavní partneři