Inzerce
DomůNovinkyRozloučení s prázdninami. Ochotníci z Vizovic přivedli Járu Cimrmana až na Janův...

Rozloučení s prázdninami. Ochotníci z Vizovic přivedli Járu Cimrmana až na Janův hrad

Rozloučení s prázdninami připravil na sobotu 29. srpna spolek Janův hrad Vizovice. Hlavním bodem programu v neuvěřitelně zvelebeném areálu původního Prokopovského dvora bylo vystoupení Divadla nahodilých ochotníků z Vizovic (DNO).

Ti do krásných přírodních, a především i historických kulis, přivedli samotného českého génia, vynálezce, filozofa a dramatika, Járu Cimrmana, respektive jednu z jeho nejstarších her AKT. Vizovští ochotníci opět předvedli, že herectví nabité vtipnou ironií mají dávno v krvi. Vždyť od roku 1995 již nacvičili a odehráli s laskavým svolením pánů Zdeňka Svěráka, Ladislava Smoljaka († 2010) a umělecké agentury AURA-PONT celou řádku „cimrmanovských“ her. Namátkou Blaník, Záskok, Dlouhý, Široký a Krátkozraký, Dobytí severního pólu, Vražda v salonním coupé, Švestka či právě na Janově hoře s velkým ohlasem předvedený Akt!

Tím nejlepším možným způsobem se na dalším programu odpoledne na Janově hoře podíleli i mladí umělci z cimbálové muziky Ocún, valašský poeta Vilém Kolařík i početná návštěva, která svou přítomností nejen dotvořila báječnou atmosféru, ale konzumací zároveň  přispěla na projekt obnovy a revitalizace Janova hradu.

Čtěte také

HLavní partneři