Inzerce
DomůNovinkySenioři ze Slušovic na výletě v Luhačovicích. Na minerálku, oplatky i na...

Senioři ze Slušovic na výletě v Luhačovicích. Na minerálku, oplatky i na Evu a Vaška

V pátek 20. července odpoledne vyrazil autobus s místními seniory ze slušovického náměstí – směr Luhačovice. V největších lázních na Moravě vystoupili přímo u pramene Svatého Josefa, „nejmladšího“ z luhačovických, který léčí lázeňské hosty teprve od roku 2000.

Reportáž ze zájezdu pořádaného Nadačním fondem pro rozvoj a podporu Slušovic

Po osvěžení blahodárnou minerálkou byla na programu návštěva kostela Svaté rodiny. Taktéž tato stavba patří v Luhačovicích k těm mladším. Mons. Janem Graubnerem byla vysvěcena v roce 1997. Moderní kostel s 22 m vysokou věží si účastníci výletu prohlédli i s výkladem průvodkyně nazvaným „Otevřené brány kostela“.

Následovala exkurze Muzea luhačovického Zálesí. V nádherné expozici jistě mnozí dědečkové a babičky zavzpomínali na to jak žili jejich rodiče či prarodiče. 

Po volném programu, kdy se někteří je tak prošli po kolonádě, jiní navštívili cukrárnu, či zakoupili věhlasné Lázeňské oplatky, již nic nebránilo, aby všichni společně zamířili do luhačovické Elektry. Ve velkém sále čekalo vystoupení Evy a Vaška. Koncert této populární pěvecké a zároveň manželské dvojice seniory doslova nadchl. Ve finále večera tancovali a zpívali všichni. Eva a Vašek věnovali slušovickým náležitou pozornost a několik písniček jim osobně věnovali.

Cestou domů se pak v deštivém počasí přenesla skvělá atmosféra i do autobusu, kde se až do Slušovic vtipkovalo a zpívalo. Na závěr všichni poděkovali organizátorům za vzornou přípravu akce a vyjádřili přesvědčení, že se potkají zase příště na některé z dalších akcí Nadačního fondu pro rozvoj a podporu Slušovic.

HLavní partneři