Inzerce
DomůBřezováSobota 14:00. Březová, Slušovice a Neubuz koštují slivovici v jeden čas

Sobota 14:00. Březová, Slušovice a Neubuz koštují slivovici v jeden čas

Shoda okolností letos svedla hned tři košty slivovice ve třech sousedících obcích. Ve stejný den i hodinu hodnotili tekuté zlato na Březové, ve Slušovicích i Neubuzi.

Jen zahájení resp. finální přípravy koštu jsme ve dvě zastihli na Březové. Vzorně seřazené láhve slivovice zde teprve čekaly na degustátory. „Naši chlapi přijdou později, většina ještě pracuje doma“ vysvětlil zdánlivý poklid zdejší hospodský Jarda Němec, kterému tu neřeknou jinak než Arny. Nakonec ještě poslal fotku vítěze Březovského koštu Milana Macíka i s pohárem! Na Březové doplnili košt prodejní akcí paní Aleny Stašové a jejího Včelařství Míša.

Ve Slušovicích o chvíli později byl už košt v plném proudu. Pod nádhernými obrazy v Přerovské restauraci rozhodli degustátoři takto. Zvítězil Josef Pecha se 68 body, za ním se umístili Petr Dolanský a Daniel Valerián se shodným počtem 64 bodů. Také ze Slušovic ještě večer poslali několik fotografií z vyhlášení.

V Neubuzi se koštovalo v hojně využívaném Komunitním centru. Vzorky slivovice byly ozdobeny logem 650. výročí založení obce, v jehož duchu se zde letos konají všechny akce. Tady se navíc košt prodloužil o posezení s cimbálovou muzikou Kuráž. Dřevěný soudek pro vítěze, i s emblémem zdejšího koštu, letos obdržel Milan Šebesta, druhá skončila Zdislava Oškerová, pomyslný bronz bral Pepa Sedláček. I z Neubuzi poslali fotky z vyhlášení.

HLavní partneři