Inzerce
DomůNovinkyStrašidelný Janův hrad podruhé

Strašidelný Janův hrad podruhé

Letošní, druhý ročník rodinného výšlapu na Strašidelný Janův hrad, byl ještě den před samotným konáním vážně ohrožen. Pracovnice Domu kultury Vizovice se však rozhodly pořádat tuto akci za každého počasí. Spoluorganizátoři z Domu dětí a mládeže Zvonek s tím problém neměli, protože Valaši jsou nátury odolné.

Až k neuvěření a za odměnu k takovému přístupu, se v den D rozjasnilo nebe, vyšlo slunce a nastal krásný den. Kdo přišel, nelitoval.

Na startu dostal každý tajemnou křížovku, děti svítící náramek, aby se ve tmě neztratily. Cestou na Janův hrad si u jednotlivých stanovišť testovaly své dovednosti a po trase sbíraly značky, ze kterých vyluštily tajemné slovo. Na úspěšné luštitele čekala v cíli sladká odměna. Toto konání se jim cestou snažili ztížit, ne-li znemožnit duchové a strašidla.

Na Janově hradě už na ty, co se nezalekli duchů a nějaké té kaluže, čekalo občerstvení a dva táboráky. Na žonglérskou, a hlavně ohňovou show Černých Salamandrů bedlivým okem dohlížel hasičský sbor Vizovice. A že bylo na co. Diváci si vytleskávali tolik přídavků, až účinkujícím nakonec došel zdroj ohně. Všem se to moc líbilo a kdyby se nakonec nevypnula muzika, někteří by tam byli až do rána.

HLavní partneři