Inzerce
DomůNovinkyVizovice ožily masopustním veselím. Nechyběl ani průvod masek městem

Vizovice ožily masopustním veselím. Nechyběl ani průvod masek městem

Smrtka, babka s nůší, řezník, vodník, čert, cikánka, žid, v čele s medvědářem a medvědem – to jsou tradiční lidové masky, které nesmí chybět v žádném masopustním průvodu. Nechyběly ani v tom vizovickém, který městem prošel sobotu 2. března.

Masopustní veselí se ve Vizovicích uskutečnilo už podeváté. Program připravuje soubor valašských písní a tanců Vizovjánek.

„Průvodu se zúčastnilo všech pět skupin Vizovjánku. Nejmladšímu účastníkovi je pět let. Jsme rádi, že se k družině přidali také rodiče a všichni milovníci tradic a zábavy. Celý průvod tradičně řídil Libor Macek ve valašském kroji. A aby bylo veselo, tak k tanci a zpěvu zahrály cimbálové muziky Ocún a Ocúnek,“ prozradila Radka Tulejová z Vizovjánku. Po masopustním vystoupení Vizovjánku vyšel průvod ve 14 hodin z Masarykova náměstí, aby potom prošel ulicemi Slušovská a Štěpská.

Masopustní veselí se ve Vizovicích koná od roku 2008. Přípravy na něj začaly o rok dřív, kdy členové souboru valašských písní a tanců Vizovjánek sbírali historické podklady, připravovali masky, se svými svěřenci nacvičovali masopustní písně a tance. Při prvním ročníku se vedle průvodu masek a karnevalu konala i večerní zábava pro dospělé s půlnočním pochováváním basy. Tato část programu se nekoná od roku 2015. „Bývala velmi oblíbená. I masky dospělých byly vždy opravdu originální, vtipné a precizně připravené. V době rekonstrukce domu kultury jsme masopust slavili v hasičské zbrojnici nebo na zkouškách. Teď doufáme, že se nám v dalších letech podaří večerní program zase obnovit,“ uzavřela Radka Tulejová z Vizovjánku.

HLavní partneři