Inzerce
DomůNovinkyZádveřice hostily Chovatelskou přehlídku Zlínského okresu. Vystavila téměř tisíc trofejí

Zádveřice hostily Chovatelskou přehlídku Zlínského okresu. Vystavila téměř tisíc trofejí

V sobotu 17.7.2021 byla ve Víceúčelovém domě v Zádveřicích zahájena Chovatelská přehlídka trofejí okresu Zlín za rok 2020/2021. Současně proběhl svod psů loveckých plemen. Přehlídku slavnostně zahájil předseda OMS Zlín Ing. Pavel Fryzelka za zvukové kulisy trubačů z Potštátu a představením významných hostů z řad  politické reprezentace Zlínského kraje a okolních OMSů.

Na přehlídce trofejí bylo k vidění 636 trofejí srnců, 90 jelenů, 213 daňků, 46 muflonů, 12 zbraní kňourů, 9 lišek a 5 jezevců. Z těchto trofejí bylo 72 trofejí medailových.

Pro členy Hubertova cechu jsou podobné výstavy a přehlídky jediným místem, kde mohou zhodnotit svůj cit pro lov zvěře. Podle daných kritérií se při přehlídce hodnotí vhodnost lovu každého kusu. To znamená, zda byl kus lovný nebo nevhodný k odlovu.

Tato přehlídka byla pořádána i v návaznosti na plánované oslavy obce u příležitosti 760. výročí první písemné zmínky o obci Zádveřice. Oslavy nakonec byly přeloženy na rok příští z důvodu pandemických opatření. Taktéž v letošním roce si pořádající Myslivecký spolek Zádveřice-Raková připomíná 70. výročí od vzniku spolkové činnosti v obci. Svou spolkovou činnost jsme se snažili všem návštěvníkům přiblížit videoprojekcí fotografií a to od historie po současnost. Pro nejmladší návštěvníky přehlídky byly připraveny v dětském koutku razítka a skládačky zvěře a jejich stop. Při MS Zádveřice-Raková funguje od roku 2013 myslivecký kroužek Liščata. Snažíme se, aby mladá generace vnímala myslivost pozitivně a postupně doplnila naše řady.

Velké poděkování patří všem členům MS Zádveřice-Raková a jejich rodinným příslušníkům za práci a čas, který věnovali jak sběru a hodnocení trofejí, tak přípravě přehlídky trofejí.  Věřím, že naše snažení bude přínosem nejenom pro osvětu v oblasti myslivosti, ale i propagaci naší obce.

Vladěna Turečková
MS Zádveřice-Raková

Čtěte také

HLavní partneři