Inzerce
DomůVizoviceZámeckou kapli ozdobily na jubilejní výstavě betlémy žáků ZŠ Vizovice

Zámeckou kapli ozdobily na jubilejní výstavě betlémy žáků ZŠ Vizovice

Fotoreportáž

Na zámku ve Vizovicích se letos zámecká kaple s výstavou betlémů otevřela již po pětadvacáté. Tentokrát kapli svými výtvory ozdobily děti ze zdejší základní školy. Doplnil je dřevěný betlém ze zámecké sbírky.

“Letos je tomu čtvrtstoletí, kdy byla na Vánoce poprvé otevřena kaple kvůli výstavě betlémů. Nevynechali jsme ani rok, kdy se kaple rekonstruovala. Tehdy se výstava výjimečně přesunula do útrob zámku,” uvedla správa státního zámku v tiskové zprávě.

Návštěvníci tehdy spolu s figurami v nadživotní velikosti, které vytvořily děti druhého stupně základní školy Vizovice, prošli Cestu do Betléma (více o akci v roce 2013 zde). K dětským pracím se letos organizátoři vrátili. Tentokrát kapli svými výtvory ozdobili žáci prvního stupně. “Každá třída vytvořila svůj osobitý betlém. Abychom dostáli tradice v celé její kráse, doplnil výtvory dětí dřevěný betlém ze zámecké sbírky,” upřesnili organizátoři.

Po loňském roce i letos mohla veřejnost zdobit vánoční strom a tak zde nespíš vznikla další krásná vánoční tradice. Výstava betlémů na vizovickém zámku začala 18. prosince a potrvá do 26. prosince.

HLavní partneři