Inzerce
DomůSlušoviceZdařilou premiérou Slušovického charitativního běhu vznikla nová tradice

Zdařilou premiérou Slušovického charitativního běhu vznikla nová tradice

Fotoreportáž

Poslední červnový víkend byl v regionu ve znamení masivního sportování veřejnosti. Po sobotním veleúspěšném „pocovidovém“ návratu cyklistické legendy Tour de Beer (více zde) přišlo v neděli očekávání, jak dopadne premiéra sportovní události s názvem Slušovický charitativní běh. A běžci se zahanbit nenechali. Nejen účastí a skvělými výkony, ale i srdcem. Vždyť první ročník akce pomohl krásnými finančními částkami hned na dvou frontách.

Cíl akce – sportování pro dobrou věc

„Cílem prvního ročníku akce bylo kromě podpory masivního sportování veřejnosti také pomoci Dětskému oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a Oliveru Pechalovi z Vizovic,“ vysvětlil Antonín Novák z Nadačního fondu pro podporu a rozvoj Slušovic. Ten akci uspořádal ve spolupráci se spolkem Běhy Zlín. Oliverek z Vizovic má těžkou formu hemofilie typu A, obrnu pravé strany těla, epilepsii a nově mu byla diagnostikována i centrální vada zraku.

„Jsme šťastni, že se akce vydařila. Nejenže se povedlo i v tomto horkém dni naplnit limit stovky závodníků, to byl náš cíl pro zahajovací ročník, ale myslím, že i částky vybrané na dobročinné projekty prvního ročníku Slušovického charitativního běhu přinesly nám všem obrovskou radost a hlavně pomůžou. Jsem z výsledku dojatý, nejenže celý záměr byl naplněn, ale dle prvních reakcí, které zde slyším, se i trať a organizace závodu líbila. Děkuji fantastickým účastníkům, spoluorganizátorům, pomocníkům, úžasným klukům z Rescue SAR Morava (zdravotnický dozor pozn. red.) a především také štědrým sponzorům našeho běhu. Všichni jsme se shodli na jednom. Ve Slušovicích byla 26. června roku 2022 založena nová tradice,“ dodal pořadatel.

1. ročník Slušovického charitativního běhu – trať a výsledky

Start závodu byl u vstupu do dostihového areálu vedle Restaurace Sud. Trasa následně vedla po silnici směrem na Nové dvory, kde se po 700 metrech přeběhla silnice směrem ke slušovické údolní nádrži. Následovalo 5 kilometrů po fáborkami označené střídavě šotolinové a lesní cestě. Těsně před zbytky hradu Janůvka čekal na běžce krátký seběh a návrat podél slušovické přehrady směrem do Slušovic do prostoru cíle.

Výsledky dle kategorií.

Výsledky celkově.

1. ročník Slušovického charitativního běhu – sponzoři, partneři

Greiner Assistec, s.r.o., ELEKTRON ZLÍN, s.r.o., Topnatur – zdraví z přírody, NKS Motors, Město Slušovice, Polaštík realizace staveb, s.r.o., Amipol Zlín s.r.o. a SDH Slušovice. Mediální partner akce – Horní Podřevnicko, regionální internetový portál.

Fotogalerie – užší výběr fotografií – (více fotek v albech Slušovický charitativní běh Start Cíl Vyhlášení a Slušovický charitativní běh Děti a dospělí na trati na Facebooku)

HLavní partneři