Inzerce
DomůBratřejovZimní sobota v regionu. V Trnavě lyže, v Bratřejově boby, na Všemině...

Zimní sobota v regionu. V Trnavě lyže, v Bratřejově boby, na Všemině pstruzi

Na první pohled by se mohlo zdát, že mrazivá zima s nedostatečnými sněhovými podmínkami zimním radovánkám nepřeje. Ovšem kde je vůle, snaha i chuť, tam jde všechno. Při sobotně-dopoledním průjezdu regionem jsme se nestačili divit.

lyžařském areálu Rekreačního střediska v Trnavě čekala na lyžaře technicky vysněžená a skvěle upravená trať.  Přes víkendový nápor lyžařů, se i díky provozu obou vleků fronty netvořily a milovníci lyžování si museli přijít na své. A nejen ti dospělí či zkušení lyžaři, ale i začátečníci, častokrát předškolní děti, kteří své první sjezdy teprve trénují. Vždyť lyžařská škola SKI PINGI zde už dlouhá léta nabízí skvělé služby v oblasti výuky lyžování a snowboardingu. I v sobotu se to na „pohádkové“ slalomové trase malými jenom hemžilo.

A přestože na bratřejovské louce zvané „Ve špici“ sněžná děla nemají, i tam se podařilo uspořádat zimní klání, jaké nemá obdoby. „Nejen dětské bobové závody“ – už název napovídá, že se zde soutěžilo ve všech věkových kategoriích. O to větší tu byla legrace, a speciálně třeba maminky či tatínkové při společných jízdách na „dvojbobu“ i s těmi nejmenšími, zaslouží poklonu za závodnické nasazení (více ve fotoreportáži níže).

Sport zcela jiný zase zkoušeli rybáři na zamrzlé hladině nádrže v areálu Activitypark Hotelu Všemina. V poslední době tolik populární lov na dírkách sem i první březnovou sobotu přilákal řadu odolných příznivců. Poklidná atmosféra, dírky vyvrtané v nevelkých vzdálenostech od sebe, kolující termosky s řádně „navoněným“ čajem, krásní „duháči“, po úlovku rovnou zmražení, i pohodové rozhovory rybářů jasně vysvětlovaly, co sem příznivce Petrova cechu přivádí. 

HLavní partneři

X